BeautyFest Güzellik Festivali, 04-06 Mayıs 2018, UNIQ İstanbul

www.beautyfest.ist
Kalıplaşmış güzellik kavramlarını düşün… Ve şimdi onları bir kenara at. BeautyFest’18 ile güzelliğin tanımını değiştiriyoruz: ‘’Güzelliğin tanımı SENSİN’’ diyoruz. Çünkü bakmasını bildiğinde herkeste bin bir güzellik saklı. Kimi güzel güler, kimi güzel bakar, kimi güzel kokar, kimi güzel giyinir; bu liste uzar ve gider. Kısaca güzelliği tek bir kalıba sokmanın modası geçti. Biz de BeautyFest’18 ile insanların alıştığı kalıplaşmış standart güzellik anlayışının ötesine geçiyoruz. Güzelliği her yönüyle ele alarak ‘’sen güzelsin’’ diyoruz.

9. OHSAD Kurultayı ve Medikal Fuarı, 19-21 Nisan 2018, Sueno Deluxe Belek, Antalya, Türkiye

www.ohsadkurultayi.org
Türkiye’nin en büyük özel sektör sağlık buluşması niteliğinde olan etkinlik, 500’ün üzerinde hastane üst düzey yöneticisi ve satın alma direktörlerini sektörle buluşturmaktadır.

2. AR-GE İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı, 2018, İstanbul, Türkiye

www.argezirvesi.org
T.C. Kalkınma Bakanlığı ile T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde yapılan AR-GE İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, TÜBİTAK, Savunma Sanayi Müsteşarlığı ve Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) işbirliği ile gerçekleşmektedir.

İşbirliği odağında Türkiye’nin Ar-Ge projelerinin tanıtıldığı ve reel işbirliklerinin gerçekleştirilmesi için yurtiçinden ve yurtdışından ciddi manada bir kitlenin buluştuğu bir etkinlikte kamu, özel sektör, üniversitelerin ilgili sektör paydaşları bir araya gelmektedir.

HIMSS’18 ABD, 05-09 Mart 2018, Las Vegas, ABD

www.himssconference.org
Alternatif ödeme modellerinden sağlık çözümlerine, akıllı sağlık IT sistemlerinden sektöre yaratıcı etki katan firmaların IT çözümlerine kadar çok sayıda konunun gündeme alındığı etkinlikte katımcılar sektöre yaratıcı teknolojileri getiren yeni şirketlerle tanışmak, bu şirketlerin yer aldığı etkinliklere katılmak, lider şirket ve geliştiricilerin objektifinde sağlıkta IT’nin geleceğini görebilmek imkanlarına sahip olmaktadır.

PAKMEDICA - Medikal ve Sağlık Fuar & Pakistan-Türkiye Sağlık İşbirliği Forumu, Lahore International Expo Center, Lahor, Pakistan

www.pakmedica.com
T.C. Sağlık Bakanlığı ve Pakistan Pencap Eyaleti Hükümeti himayelerinde, Pakistan ve Türkiye arasında sağlık alanındaki işbirliğini geliştirme ve en yeni teknoloji uygulamalarıyla medikal sektör deneyimlerini paylaşmak amacı ile Pakistan Lahore’da gerçekleşmektedir.

5. HIMSS Eurasia Sağlık Bilişimi Konferansı ve Fuarı, Ekim 2018, İstanbul, Türkiye

www.himsseurasia.com
Etkinlik sadece Türkiye’nin değil, bölgenin en büyük etkinliklerinden birisi olma niteliği taşımaktadır. Sağlık bilişimi ile ilgili tüm sektör temsilcilerinin buluştuğu etkinlik, Türkiye’nin bölge coğrafyasında sağlık bilişim üssü olma yolunda yapılan çalışmalar ile ilgili önemli bir mihenk taşı olarak görülmektedir. T.C. Sağlık Bakanlığı ve HIMSS tarafından organize edilen etkinlik Türkiye ve bölgesindeki ülkelerdeki sağlık sektörünü dönüştüren niteliktedir.

8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarı (16-18 Kasım 2017, ANKARA)

T.C. İçişleri Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı’nın işbirliği ve katılımıyla geçen yedi yıl aralıksız Ankara’da yapılan Sempozyum ve Fuarın; sekizincisi 2017 yılında yine Ankara’da yapılacaktır.

Geçmiş yıllarda yaklaşık 2.500 kişilik katılım sağlanan etkinliklere; Bakanlar, İçişleri ve Ulaştırma Bakanlığı üst düzey yetkilileri ile Valiler, Belediye Başkanları, Emniyet Müdürleri, Jandarma, Üniversiteler, trafik ve güvenlik sektörü temsilcileri ve yabancı alım heyetleri katıldılar.

ULUSLARARASI KATILIMLI / Tıbbi Tedarik Zinciri Yönetimi Kongresi ve Fuarı ( 2018, ANTALYA)

Tıbbi Tedarik Zincirinde yeni ürün, hizmet ve teknolojiler konusunda sektörel bilgi paylaşımı, satınalma, lojistik, stok takibi, kayıt, denetim, finansman alanlarında çalışanların eğitimi, tedarik zincirinde para, zaman, mekan israfının önlenmesine yönelik başarı örneklerinin paylaşılmasını amaçlayan bu kongre ile tüm sağlık yöneticileri ile tedarikçi firmalar bir araya gelecektir. 7-9 Aralık 2017 tarihinde Antalya’da yapılacak kongreye 1.200 sağlık yöneticisi ve medikal sektör temsilcisinin katılımı bekleniyor.

Ayrıca aynı ortamda; tıbbi cihaz, ilaç ve sağlık bilişimi firmalarının katılacağı Tıbbi Tedarik Fuarı yapılmaktadır.

tusap_logogrubu
TÜSAP Sağlık Platformu Vizyon Toplantıları (2018)

Türkiye, son yıllarda sağlık alanında dünyanın takdir ettiği önemli başarılara imza attı. Bu atılımların sonucunda sağlık hizmet sunumunda artan memnuniyet ile bölgesel cazibe merkezi oldu.

Bu gelişmelere rağmen ülke olarak küresel sağlık dinamiklerinin etkisi altında olduğumuzu da akılda tutmak gerekiyor. Hızla değişen koşullarda, sürdürülebilir ve kaliteli bir sağlık sistemi için sınırlı kaynakları verimli kullanmak ve sorunlara kalıcı çözümler üretebilmek için sektör paydaşlarının ortak akılla hareket etmesinin yararına inanıyoruz.

Bu düşünceyle bir araya gelerek TÜSAP Sağlık Platformu’nun temellerini attık. Bir ortak akıl ve düşünce hareketi olarak TÜSAP ile sağlık sektörünün mevcut durumundan yola çıkarak vizyon tartışmaları yapmayı ve sektörün geleceğini etkileyecek nitelikli bilgiler üretmeyi hedefliyoruz.

Sağlık hizmet sunumunda sürdürülebilirliğin sağlanması, değer bazlı sağlık sistemi, kalitenin artışı, yerli medikal ve ilaç sanayinin katma değeri yüksek üretime geçmesi, ülkemizde giderek gelişen sağlık hizmet sunumu, halk sağlığı uygulamaları ve sağlık finansmanı TÜSAP etkinliklerinin önemli gündemini oluşturacaktır.

Türkiye gibi hızlı gelişme ve uyum becerisine sahip bir ülkede, değişimin yönünü belirlemek, gelişmeleri izlemek ve karar mekanizmalarındaki sektör temsilcilerine katkı sağlamak amacıyla hareket edecek olan TÜSAP’ın etkinlikleri, Sağlıkta Vizyon Toplantıları ile gerçekleşecektir.

Sağlık Vizyon Toplantıları

Sağlık Vizyon Toplantıları alttaki dört ana başlık altındaki paydaşların bir araya gelmesi ile yapılır.

1. Sağlıkta Vizyon Toplantısı – Sağlık Teknolojileri

2. Sağlıkta Vizyon Toplantısı – Sağlık Hizmet Sunumu

3. Sağlıkta Vizyon Toplantısı – Sağlık Finansmanı

4. Sağlıkta Vizyon Toplantısı – İlaç ve Eczacılık