PAKMEDICA Medikal ve Sağlık Fuarı (28-30 Eylül 2017, Lahore / PAKİSTAN)

PAKMEDICA Medikal ve Sağlık Fuarı Pakistan-Türkiye Sağlık İşbirliği Forumu; aramızdaki dostluk köprülerini, ticari fırsatlara dönüştürecek!

Detaylı Bilgi İçin: www.pakmedica.com

8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarı (16-18 Kasım 2017, ANKARA)

T.C. İçişleri Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı’nın işbirliği ve katılımıyla geçen yedi yıl aralıksız Ankara’da yapılan Sempozyum ve Fuarın; sekizincisi 2017 yılında yine Ankara’da yapılacaktır.

Geçmiş yıllarda yaklaşık 2.500 kişilik katılım sağlanan etkinliklere; Bakanlar, İçişleri ve Ulaştırma Bakanlığı üst düzey yetkilileri ile Valiler, Belediye Başkanları, Emniyet Müdürleri, Jandarma, Üniversiteler, trafik ve güvenlik sektörü temsilcileri ve yabancı alım heyetleri katıldılar.

ULUSLARARASI KATILIMLI / III. Tıbbi Tedarik Zinciri Yönetimi Kongresi ve Fuarı (8-10 Aralık 2016, ANTALYA)

Tıbbi Tedarik Zincirinde yeni ürün, hizmet ve teknolojiler konusunda sektörel bilgi paylaşımı, satınalma, lojistik, stok takibi, kayıt, denetim, finansman alanlarında çalışanların eğitimi, tedarik zincirinde para, zaman, mekan israfının önlenmesine yönelik başarı örneklerinin paylaşılmasını amaçlayan bu kongre ile tüm sağlık yöneticileri ile tedarikçi firmalar bir araya gelecektir. 7-9 Aralık 2017 tarihinde Antalya’da yapılacak kongreye 1.200 sağlık yöneticisi ve medikal sektör temsilcisinin katılımı bekleniyor.

Ayrıca aynı ortamda; tıbbi cihaz, ilaç ve sağlık bilişimi firmalarının katılacağı Tıbbi Tedarik Fuarı yapılmaktadır.

BEAUTYFEST 2018 Güzellik Festivali (8-11 Mart 2018, İSTANBUL)

Beauty Fest’18 Güzellik Festivali ve Fuarı; Dünyanın ve Ülkemizin en büyük markalarının bir araya gelerek, ürünlerini sergileyebileceği, etkinlik boyunca; konserler, güzellik uzmanları ve ünlülerle söyleşiler, canlı Beauty Fest performansları, imza günleri gibi pek çok etkinliğin olduğu, güzellik ve kadın sağılığı ve gelişimi ile ilgili güncel konuların ele alınacağı söyleşiler ve workshoplarla zengin içerik ve eşşsiz güzelliklerle Beauty Fest’18 Güzellik Festivali ve Fuarı 8-11 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda sizleri bekliyor.

Detaylı Bilgi İçin: www.beautyfest.ist

tusap_logogrubu
TÜSAP Sağlık Platformu Vizyon Toplantıları (2016-2017)

Türkiye, son yıllarda sağlık alanında dünyanın takdir ettiği önemli başarılara imza attı. Bu atılımların sonucunda sağlık hizmet sunumunda artan memnuniyet ile bölgesel cazibe merkezi oldu.

Bu gelişmelere rağmen ülke olarak küresel sağlık dinamiklerinin etkisi altında olduğumuzu da akılda tutmak gerekiyor. Hızla değişen koşullarda, sürdürülebilir ve kaliteli bir sağlık sistemi için sınırlı kaynakları verimli kullanmak ve sorunlara kalıcı çözümler üretebilmek için sektör paydaşlarının ortak akılla hareket etmesinin yararına inanıyoruz.

Bu düşünceyle bir araya gelerek TÜSAP Sağlık Platformu’nun temellerini attık. Bir ortak akıl ve düşünce hareketi olarak TÜSAP ile sağlık sektörünün mevcut durumundan yola çıkarak vizyon tartışmaları yapmayı ve sektörün geleceğini etkileyecek nitelikli bilgiler üretmeyi hedefliyoruz.

Sağlık hizmet sunumunda sürdürülebilirliğin sağlanması, değer bazlı sağlık sistemi, kalitenin artışı, yerli medikal ve ilaç sanayinin katma değeri yüksek üretime geçmesi, ülkemizde giderek gelişen sağlık hizmet sunumu, halk sağlığı uygulamaları ve sağlık finansmanı TÜSAP etkinliklerinin önemli gündemini oluşturacaktır.

Türkiye gibi hızlı gelişme ve uyum becerisine sahip bir ülkede, değişimin yönünü belirlemek, gelişmeleri izlemek ve karar mekanizmalarındaki sektör temsilcilerine katkı sağlamak amacıyla hareket edecek olan TÜSAP’ın etkinlikleri, Sağlıkta Vizyon Toplantıları ile gerçekleşecektir.

Sağlık Vizyon Toplantıları

Sağlık Vizyon Toplantıları alttaki dört ana başlık altındaki paydaşların bir araya gelmesi ile yapılır.

1. Sağlıkta Vizyon Toplantısı – Sağlık Teknolojileri

2. Sağlıkta Vizyon Toplantısı – Sağlık Hizmet Sunumu

3. Sağlıkta Vizyon Toplantısı – Sağlık Finansmanı

4. Sağlıkta Vizyon Toplantısı – İlaç ve Eczacılık