arge_logogrubu_gecici
Uluslararası Ar-Ge Zirvesi ve Araştırma Merkezleri Fuarı (3-5 Mayıs 2017, İSTANBUL)

3-5 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul Pullman Fuar ve Kongre Merkezinde yapılması planlanmaktadır.

ohsad2017
OHSAD KURULTAYI 2017 (26-30 Nisan 2017, ANTALYA)

Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları 8, 26-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapılması planlanmaktadır.

himss2017_yeni
HIMSS Türkiye / Sağlık Bilişimi Konferansı ve Fuarı (11-13 Mayıs 2017, İSTANBUL)

HIMSS Sağlık Bilişimi Konferansı ve Fuarı, 11-13 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul’da yapılması planlanmaktadır.

emea
EMEA Security / Siber Güvenlik Konferansı ve Fuarı (11-13 Mayıs 2017, İSTANBUL)

EMEA Security / Siber Güvenlik Konferansı ve Fuarı, 11-13 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul’da yapılması planlanmaktadır.

7. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarı (17-19 Kasım 2016, ANKARA)

T.C. İçişleri Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlıklarının katılımıyla 2016 yılının Kasım ayında Ankara’da, 7. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi gerçekleşecektir.

Bir önceki yıl yurt içinden 15.000 kişi, yurt dışından 22 ülkeden 150 uluslararası ziyaretçinin katıldığı etkinliğe; İçişleri ve Ulaştırma Bakanları, üst düzey yetkilileri ile Valiler, Belediye Başkanları, Emniyet Müdürleri, Jandarma, Üniversiteler, trafik ve güvenlik sektörü temsilcileri katıldı.

3. Kamu Güvenliği ve Güvenlik Sistemleri Fuarı ile eş zamanlı olarak yapılacaktır

ULUSLARARASI KATILIMLI / II. Tıbbi Tedarik Zinciri Yönetimi Kongresi ve Fuarı (8-10 Aralık 2016, ANTALYA)

Tıbbi Tedarik Zincirinde yeni ürün, hizmet ve teknolojiler konusunda sektörel bilgi paylaşımı, satınalma, lojistik, stok takibi, kayıt, denetim, finansman alanlarında çalışanların eğitimi, tedarik zincirinde para, zaman, mekan israfının önlenmesine yönelik başarı örneklerinin paylaşılmasını amaçlayan bu kongre ile tüm sağlık yöneticileri ile tedarikçi firmalar bir araya gelecektir. 8-10 Aralık 2016 tarihinde Susesi Luxury Resort Belek / Antalya’da yapılacak kongreye 1.200 sağlık yöneticisi ve medikal sektör temsilcisinin katılımı bekleniyor.

Ayrıca aynı ortamda; tıbbi cihaz, ilaç ve sağlık bilişimi firmalarının katılacağı Tıbbi Tedarik Fuarı yapılmaktadır.

tusap_logogrubu
TÜSAP Sağlık Platformu Vizyon Toplantıları (2016-2017)

Türkiye, son yıllarda sağlık alanında dünyanın takdir ettiği önemli başarılara imza attı. Bu atılımların sonucunda sağlık hizmet sunumunda artan memnuniyet ile bölgesel cazibe merkezi oldu.

Bu gelişmelere rağmen ülke olarak küresel sağlık dinamiklerinin etkisi altında olduğumuzu da akılda tutmak gerekiyor. Hızla değişen koşullarda, sürdürülebilir ve kaliteli bir sağlık sistemi için sınırlı kaynakları verimli kullanmak ve sorunlara kalıcı çözümler üretebilmek için sektör paydaşlarının ortak akılla hareket etmesinin yararına inanıyoruz.

Bu düşünceyle bir araya gelerek TÜSAP Sağlık Platformu’nun temellerini attık. Bir ortak akıl ve düşünce hareketi olarak TÜSAP ile sağlık sektörünün mevcut durumundan yola çıkarak vizyon tartışmaları yapmayı ve sektörün geleceğini etkileyecek nitelikli bilgiler üretmeyi hedefliyoruz.

Sağlık hizmet sunumunda sürdürülebilirliğin sağlanması, değer bazlı sağlık sistemi, kalitenin artışı, yerli medikal ve ilaç sanayinin katma değeri yüksek üretime geçmesi, ülkemizde giderek gelişen sağlık hizmet sunumu, halk sağlığı uygulamaları ve sağlık finansmanı TÜSAP etkinliklerinin önemli gündemini oluşturacaktır.

Türkiye gibi hızlı gelişme ve uyum becerisine sahip bir ülkede, değişimin yönünü belirlemek, gelişmeleri izlemek ve karar mekanizmalarındaki sektör temsilcilerine katkı sağlamak amacıyla hareket edecek olan TÜSAP’ın etkinlikleri, Sağlıkta Vizyon Toplantıları ile gerçekleşecektir.

Sağlık Vizyon Toplantıları

Sağlık Vizyon Toplantıları alttaki dört ana başlık altındaki paydaşların bir araya gelmesi ile yapılır.

1. Sağlıkta Vizyon Toplantısı – Sağlık Teknolojileri

2. Sağlıkta Vizyon Toplantısı – Sağlık Hizmet Sunumu

3. Sağlıkta Vizyon Toplantısı – Sağlık Finansmanı

4. Sağlıkta Vizyon Toplantısı – İlaç ve Eczacılık